Tiderna är dynamiska och ändras i realtid. Uppdatera din webbläsare för den senaste informationen.
Quick filters
{{ user.name }}
{{ club.name}}
Youth 1- Gi / 4-5 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Featherweight (31-40 lbs.)
(Saturday August 20th)
A-18
Färdig
Callen Strader
Gracie Burlington Jiu Jitsu/Aitor Canup
Eros Avalos Nature BJJ Vann på poäng - 02:00
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
M14
Färdig
Collin Barber
Saga Combat Systems
Vann på Submission - 02:10
Camila Garrido ARTE SUAVE JIU JITSU ACADEMY X GFTEAM CHARLOTTE
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 16-17 years / Beginner / Lightweight (136-145 lbs.)
(Saturday August 20th)
B-15
Färdig
Waites Waller
Triumph Fight Academy
Vann på poäng - 03:00
Gabriel Gubish 10th Planet Jiu Jitsu Henderson
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / Yellow / Heavyweight (126-135 lbs.)
(Saturday August 20th)
I-17
Färdig
Dalton Tittle
Absolute Jiu-Jitsu
Vann på Submission - 01:10
KATE HAYES Top Martial Arts
Youth 1- No-Gi / 10-11 years / Intermediate / Lightweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
D16
Färdig
Alexander Galich
Triumph Fight Academy
Vann på poäng - 03:00
Ava Montejo ZR Team NC
Youth 1- Gi / 8-9 years / All Yellow Belts (15yo and under) / NOT White Belt / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
H19
Färdig
Chase Davis
Fight To Win
Vann via diskvalificering
Rodrigo Llerena Lucas Lepri BJJ / Alliance Charlotte
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 12-13 years / Intermediate / Ultraweight (146 lbs. +)
(Saturday August 20th)
J-15
Färdig
Zoey-Ana Chumley
Art of Motion Jiu Jitsu
Vann på poäng - 03:00
Jackson King Hayastan MMA Academy
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / White or Grey w/White / Featherweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
F16
Färdig
Bria Ma
ZR Team NC
Vann på poäng - 03:00
Taylon Winker Triumph Fight Academy
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H22
Färdig
Frankie Hall
RAW MMA
Gage Jones Black Label Jiu-Jitsu Vann på poäng - 03:00
Youth 2- Gi (GIRLS ONLY) / 12-13 years / White / Cruiserweight (117-126 lbs.)
(Saturday August 20th)
I-20
Färdig
Cymone Butler
Fight Sports Charlotte
Vann på Submission - 00:58
Kristen Fernandez Groundstone BJJ
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday August 20th)
G19
Färdig
Roman Jones
Black Label Jiu-Jitsu
Vann på poäng - 03:00
Brax Hirt Great Grappling Brazilian Jiu Jitsu
Youth 1- No-Gi / 10-11 years / Intermediate / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
E16
Färdig
Sam Wojtas
Team Pedro Sauer
Susan Campbell Dosher Fitness Vann på poäng - 03:00
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
L19
Färdig
Elly Moon Woods
American Top Team Asheville
Vann på poäng - 03:00
Bennett Choate
Youth 1- No-Gi / 8-9 years / Intermediate / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
D14
Färdig
Isabella Bender
Groundstone BJJ
Kourtney MacLeod ZR Team NC Vann på poäng - 02:30
Youth 1- Gi / 4-5 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Featherweight (31-40 lbs.)
(Saturday August 20th)
A-19
Färdig
Micaela Martinez
BC KICKBOXING BJJ
Thomas Haines BC KICKBOXING BJJ Vann på poäng - 02:00
Youth 1- Gi / 4-5 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Lightweight (41-50 lbs.)
(Saturday August 20th)
B-17
Färdig
Rowen Florez
Obxmartialarts nags head
John Jugan BC KICKBOXING BJJ Vann på poäng - 02:00
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / White or Grey w/White / Featherweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
F17
Färdig
Michael Jugan
BC KICKBOXING BJJ
Vann på poäng - 03:00
Parker McCoy Dosher Fitness
Youth 2- No-Gi (GIRLS ONLY) / 12-13 years / Intermediate / Lightweight (96-105 lbs.)
(Saturday August 20th)
J-18
Färdig
KERRINGTON RATLIFF
Modern Warrior MMA
Jocelyn Barber Checkmat Charlotte Vann på poäng - 03:00
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday August 20th)
G20
Färdig
Moises Neri
Pyles Jiu Jitsu-Lucas Lepri Team
Coraline Airheart Triumph Fight Academy Vann på Submission - 00:42
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
M15
Färdig
Emma Brewer
Absolute Jiu-Jitsu
Vann på Submission - 01:28
Camila Garrido ARTE SUAVE JIU JITSU ACADEMY X GFTEAM CHARLOTTE
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 14-15 years / Advanced / Cruiserweight (126-135 lbs. )
(Saturday August 20th)
N14
Färdig
Sayrah Chumley
Art of Motion Jiu Jitsu
John Foster Team Pedro Sauer Vann på poäng - 04:00
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H23
Färdig
Lincoln Madore
Triumph Fight Academy
Vann på Submission - 00:32
Patrick Ressa Combat Athletics
Youth 1- Gi / 8-9 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
C20
Färdig
Tavian Florez
Obxmartialarts nags head
Vann på poäng - 03:00
Jaxli Hirt Great Grappling Brazilian Jiu Jitsu
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / Yellow / Heavyweight (126-135 lbs.)
(Saturday August 20th)
I-19
Färdig
Dima Lomako
Team Pedro Sauer
Vann på poäng - 03:00
KATE HAYES Top Martial Arts
Youth 1- No-Gi / 8-9 years / Intermediate / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
D15
Färdig
Joseph Marano
Vann på Submission - 02:09
Jayden Raymonds Obxmartialarts nags head
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Cruiserweight (81-90 lbs. )
(Saturday August 20th)
A-21
Färdig
Cameron Covington
ARTE SUAVE JIU JITSU ACADEMY X GFTEAM CHARLOTTE
Vann på Submission - 00:46
Theo Stone Lucas Lepri BJJ / Alliance Charlotte
Youth 1- Gi / 4-5 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Lightweight (41-50 lbs.)
(Saturday August 20th)
B-18
Färdig
Charles Carroll
Saga Combat Systems
Vann på poäng - 02:00
Kai Winker Triumph Fight Academy
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H24
Färdig
Susan Campbell
Dosher Fitness
Gage Jones Black Label Jiu-Jitsu Vann på Submission - 01:02
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
L20
Färdig
Jace Kupper
Saga Combat Systems
Douglas McConnell Fight Sports Charlotte Vann på poäng - 03:00
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / Solid Grey or Grey w/Black / Featherweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
F18
Färdig
Unknown User
Checkmat Charlotte
Jimmy Fields Top Martial Arts Vann på poäng - 03:00
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / Yellow / Heavyweight (126-135 lbs.)
(Saturday August 20th)
I-18
Färdig
Jace Montagna
Groundstone BJJ
Vann på Submission - 00:22
Dalton Tittle Absolute Jiu-Jitsu
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday August 20th)
G21
Färdig
Brantlee Yurek
Combat Athletics
Vann på poäng - 03:00
Roman Jones Black Label Jiu-Jitsu