Times are dynamic and change in real time. Refresh your browser for the latest information.
Quick filters
{{ user.name }}
{{ club.name}}
Youth 1- Gi / 4-5 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Featherweight (31-40 lbs.)
(Saturday August 20th)
A-18
Acabado
Callen Strader
Gracie Burlington Jiu Jitsu/Aitor Canup
Eros Avalos Nature BJJ Won by points - 02:00
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
M14
Acabado
Collin Barber
Saga Combat Systems
Won by Submission - 02:10
Camila Garrido ARTE SUAVE JIU JITSU ACADEMY X GFTEAM CHARLOTTE
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 16-17 years / Beginner / Lightweight (136-145 lbs.)
(Saturday August 20th)
B-15
Acabado
Waites Waller
Triumph Fight Academy
Won by points - 03:00
Gabriel Gubish 10th Planet Jiu Jitsu Henderson
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / Yellow / Heavyweight (126-135 lbs.)
(Saturday August 20th)
I-17
Acabado
Dalton Tittle
Absolute Jiu-Jitsu
Won by Submission - 01:10
KATE HAYES Top Martial Arts
Youth 1- No-Gi / 10-11 years / Intermediate / Lightweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
D16
Acabado
Alexander Galich
Triumph Fight Academy
Won by points - 03:00
Ava Montejo ZR Team NC
Youth 1- Gi / 8-9 years / All Yellow Belts (15yo and under) / NOT White Belt / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
H19
Acabado
Chase Davis
Fight To Win
Won by Disqualification (disqualification)
Rodrigo Llerena Lucas Lepri BJJ / Alliance Charlotte
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 12-13 years / Intermediate / Ultraweight (146 lbs. +)
(Saturday August 20th)
J-15
Acabado
Zoey-Ana Chumley
Art of Motion Jiu Jitsu
Won by points - 03:00
Jackson King Hayastan MMA Academy
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / White or Grey w/White / Featherweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
F16
Acabado
Bria Ma
ZR Team NC
Won by points - 03:00
Taylon Winker Triumph Fight Academy
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H22
Acabado
Frankie Hall
RAW MMA
Gage Jones Black Label Jiu-Jitsu Won by points - 03:00
Youth 2- Gi (GIRLS ONLY) / 12-13 years / White / Cruiserweight (117-126 lbs.)
(Saturday August 20th)
I-20
Acabado
Cymone Butler
Fight Sports Charlotte
Won by Submission - 00:58
Kristen Fernandez Groundstone BJJ
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday August 20th)
G19
Acabado
Roman Jones
Black Label Jiu-Jitsu
Won by points - 03:00
Brax Hirt Great Grappling Brazilian Jiu Jitsu
Youth 1- No-Gi / 10-11 years / Intermediate / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
E16
Acabado
Sam Wojtas
Team Pedro Sauer
Susan Campbell Dosher Fitness Won by points - 03:00
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
L19
Acabado
Elly Moon Woods
American Top Team Asheville
Won by points - 03:00
Bennett Choate
Youth 1- No-Gi / 8-9 years / Intermediate / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
D14
Acabado
Isabella Bender
Groundstone BJJ
Kourtney MacLeod ZR Team NC Won by points - 02:30
Youth 1- Gi / 4-5 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Featherweight (31-40 lbs.)
(Saturday August 20th)
A-19
Acabado
Micaela Martinez
BC KICKBOXING BJJ
Thomas Haines BC KICKBOXING BJJ Won by points - 02:00
Youth 1- Gi / 4-5 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Lightweight (41-50 lbs.)
(Saturday August 20th)
B-17
Acabado
Rowen Florez
Obxmartialarts nags head
John Jugan BC KICKBOXING BJJ Won by points - 02:00
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / White or Grey w/White / Featherweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
F17
Acabado
Michael Jugan
BC KICKBOXING BJJ
Won by points - 03:00
Parker McCoy Dosher Fitness
Youth 2- No-Gi (GIRLS ONLY) / 12-13 years / Intermediate / Lightweight (96-105 lbs.)
(Saturday August 20th)
J-18
Acabado
KERRINGTON RATLIFF
Modern Warrior MMA
Jocelyn Barber Checkmat Charlotte Won by points - 03:00
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday August 20th)
G20
Acabado
Moises Neri
Pyles Jiu Jitsu-Lucas Lepri Team
Coraline Airheart Triumph Fight Academy Won by Submission - 00:42
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
M15
Acabado
Emma Brewer
Absolute Jiu-Jitsu
Won by Submission - 01:28
Camila Garrido ARTE SUAVE JIU JITSU ACADEMY X GFTEAM CHARLOTTE
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 14-15 years / Advanced / Cruiserweight (126-135 lbs. )
(Saturday August 20th)
N14
Acabado
Sayrah Chumley
Art of Motion Jiu Jitsu
John Foster Team Pedro Sauer Won by points - 04:00
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H23
Acabado
Lincoln Madore
Triumph Fight Academy
Won by Submission - 00:32
Patrick Ressa Combat Athletics
Youth 1- Gi / 8-9 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
C20
Acabado
Tavian Florez
Obxmartialarts nags head
Won by points - 03:00
Jaxli Hirt Great Grappling Brazilian Jiu Jitsu
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / Yellow / Heavyweight (126-135 lbs.)
(Saturday August 20th)
I-19
Acabado
Dima Lomako
Team Pedro Sauer
Won by points - 03:00
KATE HAYES Top Martial Arts
Youth 1- No-Gi / 8-9 years / Intermediate / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
D15
Acabado
Joseph Marano
Won by Submission - 02:09
Jayden Raymonds Obxmartialarts nags head
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Cruiserweight (81-90 lbs. )
(Saturday August 20th)
A-21
Acabado
Cameron Covington
ARTE SUAVE JIU JITSU ACADEMY X GFTEAM CHARLOTTE
Won by Submission - 00:46
Theo Stone Lucas Lepri BJJ / Alliance Charlotte
Youth 1- Gi / 4-5 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Lightweight (41-50 lbs.)
(Saturday August 20th)
B-18
Acabado
Charles Carroll
Saga Combat Systems
Won by points - 02:00
Kai Winker Triumph Fight Academy
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H24
Acabado
Susan Campbell
Dosher Fitness
Gage Jones Black Label Jiu-Jitsu Won by Submission - 01:02
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
L20
Acabado
Jace Kupper
Saga Combat Systems
Douglas McConnell Fight Sports Charlotte Won by points - 03:00
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / Solid Grey or Grey w/Black / Featherweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
F18
Acabado
Unknown User
Checkmat Charlotte
Jimmy Fields Top Martial Arts Won by points - 03:00
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / Yellow / Heavyweight (126-135 lbs.)
(Saturday August 20th)
I-18
Acabado
Jace Montagna
Groundstone BJJ
Won by Submission - 00:22
Dalton Tittle Absolute Jiu-Jitsu
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday August 20th)
G21
Acabado
Brantlee Yurek
Combat Athletics
Won by points - 03:00
Roman Jones Black Label Jiu-Jitsu