Times are dynamic and change in real time. Refresh your browser for the latest information.
Quick filters
{{ user.name }}
{{ club.name}}
Youth 1- Gi / 8-9 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
C19
Acabado
Lyllian Krusinski
Groundstone BJJ
Mateo Pena Gracie Jiu-Jitsu Savannah Pedro Sauer Won by Submission - 01:37
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Middleweight (71-80 lbs.)
(Saturday August 20th)
N16
Acabado
Dylan Pond
Obxmartialarts nags head
Won by points - 03:00
Kristian Sheppard Team Pedro Sauer
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Heavyweight (91-100 lbs.
(Saturday August 20th)
B-21
Acabado
Brielle Shaw
Saga Combat Systems
Stella McNeil Obxmartialarts nags head Won by points - 03:00
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
M16
Acabado
Josiah Ferrandis
Lucas Lepri Jiu Jitsu Academy
Won by Disqualification (disqualification) - 01:08
Collin Barber Saga Combat Systems
Youth 2- Gi (GIRLS ONLY) / 14-15 years / Grey with white / Lightweight (107-116 lbs.)
(Saturday August 20th)
I-21
Acabado
Madisyn Mcguirt
Modern Warrior MMA
Cadence Wilkins Pyles Jiu Jitsu-Lucas Lepri Team Won by Submission - 01:31
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H26
Acabado
Frankie Hall
RAW MMA
Won by Submission - 00:30
Patrick Ressa Combat Athletics
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Cruiserweight (106-115 lbs.)
(Saturday August 20th)
A-23
Acabado
Eve Kupper
Saga Combat Systems
Liam Seib Queen City Jiu Jitsu Won by Submission - 01:27
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 12-13 years / Intermediate / Ultraweight (146 lbs. +)
(Saturday August 20th)
J-16
Acabado
Eyan Salas
ZR Team NC
Won by Submission - 01:04
Zoey-Ana Chumley Art of Motion Jiu Jitsu
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Roosterweight (65 lbs. & under)
(Saturday August 20th)
K19
Acabado
Eli Young
American Top Team Asheville
Won by Disqualification (disqualification)
To be decided
Youth 1- No-Gi / 10-11 years / Intermediate / Lightweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
D17
Acabado
Alexander Galich
Triumph Fight Academy
Won by points - 02:06
Hudson Carter Devine Jiu Jitsu
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
L21
Acabado
Asher Kiernan
Combat Athletics
Rody Parraga Mooresville BJJ Won by points - 03:00
Youth 2- Gi CO-ED Division / 16-17 years / Blue / Lightweight (136-145 lbs.)
(Saturday August 20th)
F20
Acabado
Brennan Wallace
Gracie WSNC
Braden Vu Brazilian Top Team Charlotte Won by Decision - 01:07
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
K14
Acabado
Zachariah Black
Dosher Fitness
Evie Jugan BC KICKBOXING BJJ Won by points
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H25
Acabado
Aedan Atkinson
McGinnis Academy of Martial Arts
Susan Campbell Dosher Fitness Won by Submission - 00:13
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Middleweight (96-105 lbs.)
(Saturday August 20th)
G24
Acabado
Silas Webb
Metrolina Martial Arts
Won by points - 02:00
Gavin Brown Checkmat East Coast
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
K13
Acabado
Michael Neal
Kaiden Martin Saga Combat Systems Won by points
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday August 20th)
K15
Acabado
Kaiden Martin
Saga Combat Systems
Won by points
Emmalynn Turner McGinnis Academy of Martial Arts
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H27
Acabado
Lincoln Madore
Triumph Fight Academy
Gage Jones Black Label Jiu-Jitsu Won by Submission - 01:02
Youth 2- Gi CO-ED Division / 12-13 years / Solid Grey or Grey w/Black / Featherweight (86-95 lbs.)
(Saturday August 20th)
F19
Acabado
Unknown User
Checkmat Charlotte
Jimmy Fields Top Martial Arts Won by points - 02:13
Youth 1- Gi / 4-5 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Lightweight (41-50 lbs.)
(Saturday August 20th)
B-19
Acabado
Rowen Florez
Obxmartialarts nags head
Kai Winker Triumph Fight Academy Won by points - 02:00
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
M18
Acabado
Austin Tibb
BC KICKBOXING BJJ
Won by Submission - 02:48
Maya West TNT Martial Arts(Columbia, SC)
Youth 1- No-Gi / 10-11 years / Intermediate / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
E17
Acabado
Bryce Dunn
Obxmartialarts nags head
Ridge Barber Checkmat Charlotte Won by Submission - 00:42
Youth 1- Gi / 10-11 years / All Yellow Belts (15yo and under) / NOT White Belt / Lightfeatherweight (66-75 lbs.)
(Saturday August 20th)
C23
Acabado
Ari Marino
Triangle Jiu-Jitsu Academy
Kathryn MacLeod ZR Team NC Won by points - 03:00
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
L22
Acabado
Elly Moon Woods
American Top Team Asheville
Won by points - 03:00
Douglas McConnell Fight Sports Charlotte
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Cruiserweight (81-90 lbs. )
(Saturday August 20th)
A-22
Acabado
Cameron Covington
ARTE SUAVE JIU JITSU ACADEMY X GFTEAM CHARLOTTE
Won by Submission - 01:27
Madison Spencer Saga Combat Systems
Youth 2- Gi (GIRLS ONLY) / 14-15 years / Grey / Ultraweight (157 lbs. +)
(Saturday August 20th)
I-22
Acabado
Avari Darnell
RAW MMA
Won by Submission - 02:51
Sydney Slavick Metrolina Martial Arts
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Middleweight (71-80 lbs.)
(Saturday August 20th)
N17
Acabado
Lukas Seib
Queen City Jiu Jitsu
Aiden James Fight Sports Charlotte Won by points - 03:00
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 12-13 years / Beginner / Heavyweight (126-135 lbs.)
(Saturday August 20th)
D19
Acabado
Benjamin Robertson
BC KICKBOXING BJJ
Won by points - 03:00
Robert Cortes Dosher Fitness
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Roosterweight (65 lbs. & under)
(Saturday August 20th)
K20
Acabado
Loreli Smith
Fightworks Academy
Marcus II Butler Fight Sports Charlotte Won by points - 03:00
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 12-13 years / Intermediate / Ultraweight (146 lbs. +)
(Saturday August 20th)
J-17
Acabado
Davis Cowan
Metrolina Martial Arts
Won by Submission - 00:50
Jackson King Hayastan MMA Academy
Youth 1- Gi / 10-11 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday August 20th)
H28
Acabado
Susan Campbell
Dosher Fitness
Frankie Hall RAW MMA Won by Submission - 01:21
Youth 1- Gi / 8-9 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday August 20th)
C21
Acabado
Lyllian Krusinski
Groundstone BJJ
Jaxli Hirt Great Grappling Brazilian Jiu Jitsu Won by Submission - 02:50