Times are dynamic and change in real time. Refresh your browser for the latest information.
Quick filters
{{ user.name }}
{{ club.name}}
Youth 1- No-Gi / 8-9 years / Advanced / Cruiserweight (81-90 lbs.)
(Saturday June 10th)
A-13
Finished
Jarett Peachey
Modern Warrior MMA
Won by Submission - 04:00
JORDAN FOURNIER Triumph Fight Academy
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday June 10th)
G-21
Finished
Benjamin Nguyen
ARTE SUAVE JIU JITSU ACADEMY X GFTEAM CHARLOTTE
Jacob Guthard Triumph Fight Academy Won by points - 03:00
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Lightfeatherweight (45 lbs. & under)
(Saturday June 10th)
F-19
Finished
Thomas Haines
BC KICKBOXING BJJ
Won by points - 03:00
Jack Dixon Gracie Burlington Jiu Jitsu/Aitor Canup
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Lightweight (86-95 lbs.)
(Saturday June 10th)
H-17
Finished
Miroslaw Yaroshenko
Fight Sports Charlotte
Won by points - 03:00
Charlotte Reilly Hayastan MMA Academy
Youth 1- No-Gi / 8-9 years / Intermediate / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday June 10th)
B-15
Finished
Luke Buehlmaier
Wander Braga Bjj
Kyzer Powers Triumph Fight Academy Won by points - 03:00
Womens No-Gi / Advanced / Featherweight (121-130 lbs.)
(Saturday June 10th)
I19
Finished
Jillian Chalke
Checkmat Charlotte
Won by Submission - 03:12
Emily Keck Fitness Edge MMA/Roberto Traven BJJ
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 12-13 years / Intermediate / Featherweight (86-95 lbs.)
(Saturday June 10th)
D-15
Finished
Macall Magarrell
Absolute Jiu-Jitsu
Won by Decision - 03:00
Austin Tibb BC KICKBOXING BJJ
Youth 1- Gi / 8-9 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Middleweight (71-80 lbs.) B Girls only
(Saturday June 10th)
E-13
Finished
Vivienne Koert
Queen City Jiu Jitsu
Won by Decision
Scarlett Atkinson Carlson Gracie Gastonia
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday June 10th)
J18
Finished
Sadie Lee
Queen City Jiu Jitsu
Jeremiah Smith Columbia Martial Arts & Fitness Won by points - 03:00
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday June 10th)
F-20
Finished
Mason Cruz
The Next Element Academy
Won by Submission - 00:52
Steele Nitchman Checkmat Charlotte
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday June 10th)
G-22
Finished
John Hernandez
Nature BJJ SANFORD
Won by Submission - 00:45
Terrence Morris, Jr. Checkmat Charlotte
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 14-15 years / Beginner / Middleweight (116-125 lbs.)
(Saturday June 10th)
H-19
Finished
KERRINGTON RATLIFF
Modern Warrior MMA
Cory " El Oso Americano " Mcclure Mindset BJJ Academy Won by points - 04:00
Youth 1- No-Gi / 8-9 years / Beginner / Cruiserweight (81-90 lbs.)
(Saturday June 10th)
A-11
Finished
Ruthie Weekley
American Jiu Jitsu
Legend Arellano Fight Sports Charlotte Won by Submission - 01:13
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday June 10th)
Finished
Benjamin Alexander
Checkmat Charlotte
Won by Walkover
Kedar Alexander Charlotte Jiu-Jitsu Academy
Youth 2- Gi (GIRLS ONLY) / 12-13 years / Yellow / Cruiserweight (117-126 lbs.)
(Saturday June 10th)
I20
Finished
Audrey Naughton
Great Grappling Brazilian Jiu Jitsu
Gabriella Gibson Wander Braga Bjj Won by Submission - 02:08
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Middleweight (71-80 lbs.)
(Saturday June 10th)
D-14
Finished
Christiano Acevedo
Fitness Edge MMA/Roberto Traven BJJ
Won by points - 03:00
Shahnam Shams Triumph Fight Academy
Youth 1- Gi / 8-9 years / Solid Grey or Grey w/black stripe (15yo and under) / NOT White Belt / Lightweight (61-70 lbs.)
(Saturday June 10th)
J11
Finished
Graham Ward
Schell Shock BJJ
Won by points - 03:00
Luke Buehlmaier Wander Braga Bjj
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Heavyweight (116-125 lbs.)
(Saturday June 10th)
E-14
Finished
Ryan Griggs
Queen City Jiu Jitsu
Colin Brock-Boone Mindset BJJ Academy Won by points - 02:00
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday June 10th)
C-17
Finished
Hillman Peterson
Checkmat Charlotte
Won by points - 02:00
Sofia DeLauro Triumph Fight Academy
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday June 10th)
F-21
Finished
Tem Bek
Triumph Fight Academy
Artem Grigorev Fight Sports Charlotte Won by Submission - 01:26
Youth 1- No-Gi / 10-11 years / Intermediate / Middleweight (96-105 lbs.)
(Saturday June 10th)
B-19
Finished
Jesse James Ratliff
Modern Warrior MMA
Soren Hynson Rowan Wrestling Academy Won by points - 03:00
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Lightweight (86-95 lbs.)
(Saturday June 10th)
H-20
Finished
Carter Tobin
Triumph Fight Academy
Won by Submission - 01:03
Tyson Gill Great Grappling Brazilian Jiu Jitsu
Mens No-Gi / Beginner / Adult / Superweight (214-224 lbs.) / Male
(Saturday June 10th)
I21
Finished
Timothy Goodwin
Modern Warrior MMA
Won by Submission - 02:13
Joshua Burnette Titan Brazilian Jiu Jitsu
Youth 1- No-Gi / 8-9 years / Beginner / Cruiserweight (81-90 lbs.)
(Saturday June 10th)
A-12
Finished
Jimmy Abee
BC KICKBOXING BJJ
Colt Abee BC KICKBOXING BJJ Won by points - 03:00
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 12-13 years / Intermediate / Middleweight (106-115 lbs.)
(Saturday June 10th)
E-15
Finished
Leo Gerber
The Next Element Academy
Won by Submission - 01:47
Lilly Clark Carlson Gracie Gastonia
Youth 1- No-Gi / 10-11 years / Advanced / Lightfeatherweight (66-75 lbs.)
(Saturday June 10th)
Finished
Ryan Long
Davidson County BJJ
Won by Walkover
Jansen Tan Nature BJJ SANFORD
Youth 1- Gi / 6-7 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Featherweight (46-55 lbs. )
(Saturday June 10th)
C-18
Finished
Korbin Frenning
Checkmat Charlotte
Vanessa Watson Fight Sports Charlotte Won by points - 02:00
Youth 1- Gi / 10-11 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / Featherweight (76-85 lbs.)
(Saturday June 10th)
J20
Finished
Nigina Bek
Triumph Fight Academy
Won by points - 03:00
Jeremiah Smith Columbia Martial Arts & Fitness
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Novice White Belt (without submissions) / Middleweight (71-80 lbs.)
(Saturday June 10th)
D-16
Finished
Ethan Lambeth
Triumph Fight Academy
Won by points - 03:00
Shahnam Shams Triumph Fight Academy
Youth 1- Gi / 8-9 years / White or Grey w/white stripe / Beginner White Belt (with submissions) / featherweight (51-60 lbs.)
(Saturday June 10th)
F-22
Finished
Mason Cruz
The Next Element Academy
Joseph Tobin Triumph Fight Academy Won by points - 03:00
Womens No-Gi / Advanced / Featherweight (121-130 lbs.)
(Saturday June 10th)
I17
Finished
Jillian Chalke
Checkmat Charlotte
Won by Submission - 02:54
Anya Wallace Charlotte Jiu-Jitsu Academy
Youth 2- No-Gi CO-ED Division / 12-13 years / Advanced / Superweight (136-145 lbs.)
(Saturday June 10th)
H-21
Finished
Evelyn Johns
Team ROC
Kendall Hauser Davidson County BJJ Won by Submission - 01:49